• PYTAGORIÁDA - okresné kolo - kategória P8

• Dvaja z našich šikovných siedmakov súťažili aj vo vyššej kategórii spolu s ôsmakmi a obaja sa stali úspešnými riešiteľmi. Samuel Szabo získal 4. miesto a Damián Dominik Száraz 5. miesto. Blahoželáme :-)
        • PYTAGORIÁDA - okresné kolo - kategória P7

• Naši šikovní siedmaci v okresnom kole Pytagoriády takmer nedali šancu žiakom z iných škôl. Všetci 7 žiaci sa stali úspešnými riešiteľmi a obsadili popredné miesta.
            1. miesto patrí Michalovi Vanyovi, 2. miesto obsadil Damián Száraz, 4. bol Jakub Urbán5. miesto získal Samuel Szabo, 6. miesto - Samuel Kusý, 9. miesto - Likáš Miškovič,  11. miesto - Olivér Szabó. Blahoželáme a ďakujeme za vzornú reprezentáciu školy :-)
        • PYTAGORIÁDA - okresné kolo - kategória P6

• Blahoželáme úspešným riešiteľom okresného kola Pytagoriády. Naši šiestaci získali výborné umiestnenie: Nathan Geday obsadil 1. miesto. Hneď za ním na 2. mieste je Michaela Zaprelová. Emma Ferenceiová získala 5. miesto.
        • PYTAGORIÁDA - okresné kolo - kategória P5

• Aj v tejto kategórii v okresnom kole Pytagoriády naši žiaci si vybojovali výborné umiestenenie. Matúš Babinec obsadil 1. miesto, Adam Oláh 2. miesto a Matúš Molota získal Matúš Molota. Všetci sú žiakmi 5. A triedy. Blahoželáme
        • MATEMATICKÁ OLYMPIÁDA - domáce  kolo -  8. ročník
          • MATEMATICKÁ OLYMPIÁDA - domáce kolo - 8. ročník

• Náročné úlohy domáceho kola Matematickej olympiády sa v 8. ročníku podarilo vyriešiť Eme Timár a Martinovi Stachovi. Keďže baja získali rovnaký počet bodov, delia sa o prvé miesto a spoločne  postúpili do okresného kola. Balhoželáme :-)
        • MATEMATICKÁ OLYMPIÁDA - domáce   kolo -  7. ročník
          • MATEMATICKÁ OLYMPIÁDA - domáce kolo - 7. ročník

• V domácom kole Matemtickej olympiády v 7. ročníku uspelo až 7 žiakov.
            Všetky úlohy na plný počet bodov sa podarilo vyriešiť až 4 žiakom, ktorí sa delia o 1. miesto.
            Do okresného kola postúpili všetcii úspešní riešitelia.
            Ich mená a poradia sú uvedené nižšie.
        • MATEMATICKÁ OLYMPIÁDA -domáce   kolo -  6. ročník
          • MATEMATICKÁ OLYMPIÁDA -domáce kolo - 6. ročník

• Blahoželáme všetkým úspešným riešiteľom domáceho kola Matematickej olympiády pre 6. ročník. Všetkých šesť úspešných riešiteľov postúpilo do okresného kola. Mená a poradie žiakov sú uvedené nižšie.
        • Deň zeme
          • Deň zeme

• Deň zeme je deň, ktorý nám dáva skvelú  príležitosť porozprávať sa s deťmi o životnom prostredí a veciach, ktoré môžeme osobne urobiť aj mimo tohto dňa  a pomôcť našej planéte. Je dôležité si pripomínať , že Zem je jedinečná  a mali by sme sa o ňu starať.

• Okresné kolo fyzikálnej olympiády

• 15.3.2023 sa na našej škole uskutočnilo okresné kolo 64.ročníka fyzikálnej olympiády, na ktorom sa zúčastnili aj naši ôsmaci a deviataci – úspešní riešitelia domáceho kola. Napriek náročným úlohám, ktoré „lúskali“ štyri hodiny, dosiahli krásne úspechy:

• Úspech na súťaži Čo vieš o hviezdach!

• 7.3.2023 sa v kultúrnom stredisku Večierka v Šali uskutočnilo okresné kolo vedomostnej súťaže Čo vieš o hviezdach, ktorú organizuje Slovenská ústredná hvezdáreň v Hurbanove. Zúčastnili sa jej aj naši žiaci, ktorí sa v 1.kategórii umiestnili následovne:

• MO vo volejbale žiačok ZŠ

• Dňa 13.4.2023 sa na ZŠ Jána Hollého Šaľa uskutočnili MO vo volejbale žiačok. Naše žiačky v zložení Špendlová Scarlet, Kurňavová Lara, Kurňavová Laura, Balážová Nina, Morovičová Xénia, Zadrabajová Hana obsadili konečné 4. miesto. Dievčatám ďakujeme za reprezentáciu školy.
        • MO vo volejbale chlapcov

• Dňa 4.4.2023 sa na ZŠ Jána Hollého Šaľa uskutočnili MO vo volejbale chlapcov. Naši žiaci v zložení O. Bartošovic, J. Laczki, M. Vanik, M. Packa, R. Borik, L. Gyurík, M. Moťovský, G. Lacko, T. Dora, M. Belovič, F. Maranesi obsadili konečné 4. miesto.
        • Medové raňajky

• Dňa 3.4.2023 sa v našej školskej jedálni uskutočnila zaujímavá akcia "Medové raňajky". Tajomníčka Základnej organizácie Slovenského zväzu včelárov p. Ing. Želmíra Tóthová, PhD pripravila pre žiakov 7. ročníka prednášku s projekciou o zdravej výžive, včelích produktoch a ich prospešnosti pre ľudský organizmus.

• Majstrovstvá kraja v streetbasketbale

• Dňa 29.3.2023 sa v Leviciach uskutočnili Majstrovstvá kraja v streetbasketbale. Naši chlapci v zložení F. Maranesi, T. Dora, G. Lacko, M. Belovič obsadili konečné 5.miesto.

• Dotácia na stravu od 01. 05. 2023

• S účinnosťou od 01. 05. 2023 v zmysle § 4 ods. 3 písm. a) zákona č. 544/2010 Z. z. o dotáciách v pôsobnosti Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny SR v znení neskorších predpisov, je možné dotáciu na podporu výchovy k stravovacím návykom dieťaťa (ďalej len „dotácia na stravu“) poskytnúť na dieťa, ktoré navštevuje posledný ročník materskej školy (ďalej len „MŠ“) alebo základnú školu (ďalej len „ZŠ“), ak rodič dieťaťa  alebo fyzická osoba, ktorej je dieťa zverené do starostlivosti rozhodnutím súdu, písomne požiada o poskytnutie dotácie na stravu.

Dotácia na  stravu sa od 01. 05. 2023 bude poskytovať v sume:

• 1,40 eur za každý deň, v ktorom sa dieťa zúčastnilo výchovno-vzdelávacej činnosti v poslednom ročníku MŠ odobralo obed (rodič/zákonný zástupca hradí desiatu a olovrant),
            • 2,10 eur za každý deň, v ktorom sa dieťa zúčastnilo vyučovania v ZŠ na prvom stupni a odobralo obed,
            • 2,30 eur za každý deň, v ktorom sa dieťa zúčastnilo vyučovania v ZŠ na druhom stupni a odobralo obed.

Dotácia nie je poskytovaná na réžiu. Zákonný zástupca žiaka MŠ, ZŠ uhrádza príspevok na réžiu v rovnakej výške 0,15 eur za každý odobratý obed.

V súvislosti s poskytovaním dotácie na stravu si Vás dovoľujeme tiež informovať, že:

• za vyučovanie v ZŠ sa považuje aj individuálne vzdelávanie bez pravidelnej účasti na vzdelávaní v ZŠ, pričom dotáciu na stravu je možné poskytnúť len v prípade, ak obed pre dieťa bude odobratý v školskej jedálni,
            • dotáciu na stravu je možné poskytnúť na dieťa aj v prípade, ak sa dieťa nestravuje v zariadení školského stravovania z dôvodu, že zdravotný stav dieťaťa podľa posúdenia ošetrujúceho lekára – špecialistu (napr. gastroenterológ, diabetológ, imunológ, alergológ a pod.) vyžaduje osobitné stravovanie a zariadenie školského stravovania nevie zabezpečiť takéto jedlo. Podmienkou však je, že o stravovanie v školskej jedálni požiadate a Vaše dieťa bude  zaradené do zoznamu stravníkov s tým, že školská jedáleň nevie zabezpečiť diétnu stravu (dieťa si diétnu stravu prinesie na konzumáciu v rámci obeda do MŠ alebo ZŠ).

Ak Vaše dieťa navštevuje ZŠ alebo posledný ročník MŠ a máte záujem od 01. 05. 2023 o poskytovanie dotácie na stravu na Vaše dieťa, je nevyhnutné požiadať o dotáciu na stravu, a to na tlačive Žiadosť (návratka),  ktorú žiadame doručiť späť triednemu  učiteľovi a to

najneskôr v termíne do 14. 04. 2023 (vrátane).

V prípade, že sa Vaše dieťa v školskej jedálni momentálne nestravuje, a chcete, aby sa stalo stravníkom, je zároveň potrebné požiadať, aby dieťa bolo zaradené do zoznamu stravníkov ŠJ pri ZŠ s MŠ Jozefa Murgaša, Horná 22 Šaľa, vyplnením Zápisného lístka a doručiť spolu so žiadosťou. Zápisný lístok si môžete vyzdvihnúť na vrátnici školy alebo stiahnuť na nasledujúcom linku: https://zsmurgasa.edupage.org/a/tlaciva-na-stiahnutie.

V prípade, ak nedoručíte potrebné formuláre v stanovenom termíne, nebude možné na  dieťa poskytovať dotáciu na stravu, až kým v priebehu školského polroka o dotáciu na stravu nepožiadate. Žiadosť o poskytnutie dotácie na stravu je možné kedykoľvek odvolať.

Ďakujeme za pochopenie.

Na stiahnutie:

• Majstrovstvá  okresu vo vybíjanej žiačok ZŠ
          • Majstrovstvá okresu vo vybíjanej žiačok ZŠ

• Dňa 30.3.2023 sa žiačky našej školy ( 5 – 7. ročníka ) zúčastnili majstrovstiev okresu vo vybíjanej. V konkurencii 7 škôl obsadili   1. miesto a postúpili na majstrovstvá kraja. Dievčatám srdečne gratulujeme a ďakujeme za predvedený výkon a úspešnú reprezentáciu školy. Želáme veľa úspechov v krajskom kole.
        • Ukáž, čo vieš!

• V stredu 29.3. sa v športovej hale uskutočnila interaktívna súťaž medzi šalianskymi školami "Ukáž, čo vieš!". Súťažilo sa v rôznych oblastiach - vedomostné otázky, v športovej disciplíne taekwon-do,  tancovaní a  v speve. V konkurencii 8 mestských základných a stredných škôl sme získali 1. miesto.

• Úspech na Majstrovstvách Európy

• Ema Timár, žiačka VIII. A triedy, reprezentantka SR vo vekovej kategórii U14-15 v thajskom boxe sa zúčastnila Majstrovstiev Európy juniorov v tureckej Ankare a obsadila fantastické 3. miesto so ziskom bronzovej medaily. Týmto umiestnením sa zároveň kvalifikovala na Majstrovstvá sveta 2023. Gratulujeme k veľkému úspechu!