• Rada školy

• Rada školy pri Základnej škole s materskou školou Jozefa Murgaša, Horná 22, Šaľa (ďalej len „Rada školy“) bola ustanovená v zmysle § 24 zákona č. 596/2003 Z. z. o štátnej správe v školstve a školskej samospráve a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov, resp. v súlade s vyhláškou č. 291/2004 Z. z., ktorou sa určujú podrobnosti o spôsobe ustanovenia orgánov školskej samosprávy, o ich zložení, o ich organizačnom a finančnom zabezpečení v znení neskorších predpisov.

Kompetencie Rady školy:

1. uskutočňuje výberové konanie na vymenovanie riaditeľa školy,
        2. navrhuje na základe výberového konania kandidáta na vymenovanie do funkcie riaditeľa školy,
        3. predkladá návrh na odvolanie riaditeľa alebo sa vyjadruje k návrhu na odvolanie riaditeľa, návrh na odvolanie riaditeľa predkladá vždy s odôvodnením.

Rada školy sa vyjadruje k/ku:

1. návrhu na počty prijímaných žiakov,
        2. návrhu na počty otváraných tried v materskej škole, resp. základnej škole (maximálne a minimálne počty detí alebo žiakov),
        3. návrhu školského vzdelávacieho programu a výchovného programu,
        4. návrhu rozpočtu,
        5. správam o výchovno-vzdelávacej činnosti, jej výsledkoch a podmienkach materskej a základnej školy,
        6. správe o výsledkoch hospodárenia školy alebo školského zariadenia,
        7. koncepčným zámerom rozvoja školy alebo školského zariadenia rozpracovaným najmenej na dva roky,
        8. informácii o pedagogicko-organizačnom a materiálno-technickom zabezpečení výchovno-vzdelávacieho procesu,
        9. návrhu na vyradenie školy alebo školského zariadenia zo siete škôl a školských zariadení SR.

Rada školy má, v zmysle platnej legislatívy, predpísaný počet 11 členov. Z toho je/sú:

7 volených členov – 2 členovia, zástupcovia pedagogických zamestnancov; 1 člen, zástupca nepedagogických zamestnancov; 4 členovia, zástupcovia rodičov/zákonných zástupcov, 4 delegovaní členovia – zástupcovia zriaďovateľa školy z radov poslancov mestského zastupiteľstva.

Členovia za zákonných zástupcov: JUDr. Eva Szikorová – predseda RŠ
          JUDr. Júlia Ančinová
          Mgr. Ján Baček
          Ing. Martina Sýkorová