• Vyhodnotenie najlepších žiakov školy

• Vo švtrtok 27.6.2024 sa telocvični uskutočnilo slávnostné vyhodnotenie najúspešnejších žiakov našej školy za školský rok 2023/2024.

Ocenení boli žiaci, ktorí sa umiestnili v školských kolách  na popredných miestach v rôznych predmetových olympiádach a postupových súťažiach. Úspešným žiakom gratulujeme a aj do budúcna želáme veľa úspechov.

• Konverzačný kurz TalkTalk 2

• Už po druhý krát na našu školu prišiel Mark Anthony Hurst, aby viedol týždenný konverzačný kurz v anglickom jazyku TalkTalk. Tentokrát boli učástníci kurzu o čosi mladší, ale možno práve preto mali veľký záujem a zanietenie zlepšiť svoje jazykové zručnosti, najmä zručnosť rozprávania.
        • Naši najmenší boli na Cambridge skúške

• Jazyková skúška Cambridge English má aj skúšky, ktoré sú špeciálne určené pre mladších žiakov. Naša najmladšia žiačka Elianka Oláhová je iba druháčkou. Okrem nej sa skúšky zúčastnilo ďalších 9 žiakov, ktorí absolvovali skúšky na jazykovej úrovni preA1 až A2. Všetci sa na skúšku pripravovali v našom prípravnom centre Cambridge English Exam Preparation Centre, ktoré spolupracuje s najväčšou súkromnou jazykovou školou na Slovensku International House Bratislava.
        • Pytagoriáda - úspech na celoslovenskom kole

• Fantastický úspech na celoslovenskom kole Pytagoriády dosiahli obaja naši šikovní matematici, ktorým sa podarilo prebojovať medzi najrýchlejších počtárov na Slovensku. Natan Geday (7.A),ktorý ešte o priečku poskočil oproti minulému školskému roku na 5. miesto a Adam Oláh (6.A) debutoval na 11.mieste. Blahoželáme a ďakujeme za vzornú reprezentáciu školy aj nášho mesta.

• Vyhodnotenie najlepších žiakov okresu Šaľa

• V stredu 19.6.2024 sa v kongresovej sále na MsÚ v Šali uskutočnilo slávnostné vyhodnotenie najúspešnejších žiakov ZŠ a SŠ v okrese Šaľa v školskom roku 2023/2024.

Ocenení boli žiaci, ktorí sa umiestnili na popredných miestach v rôznych predmetových olympiádach a postupových súťažiach, ktoré sa organizovali na celoslovenskej úrovni. Prevzali si malú pozornosť a diplom za svoju šikovnosť.

Z našej školy  oceneným najúspešnejším žiakom gratulujeme, ďakujeme za vzornú reprezentáciu školy a želáme veľa úspechov v ďalšom období. Takisto ďakujeme vyučujúcim, ktorí žiakov na súťaže pripravovali.

• ZMENA ORGANIZÁCIE VYUČOVANIA

• OZNAM

Riaditeľka ZŠ s MŠ J. Murgaša, Mgr. Karin Smerecká,  vydáva Organizačné opatrenie č.1/2024  v nasledovnom znení:

V dôsledku vysokých vonkajších teplôt (nad 30 stupňov Celzia) bude

vyučovanie skrátené v dňoch od 19.6.2024 do 21. 6. 2024,

a to v nasledovnom režime:

STREDA

1. hodina              8.00 – 8.40
            2. hodina              8.50 – 9.30
            3. hodina              9.45 – 10.25
            4. hodina              10.35 – 11.15
            5. hodina              11.25 – 12.05
            6. hodina              12.15 – 12.55

ŠTVRTOK a PIATOK

Vyučovanie pre 1. stupeň končí 4. vyučovacou hodinou - ŠKD prebieha podľa bežného režimu.

Vyučovanie pre 2. stupeň končí 5. vyučovacou hodinou

1. hodina              8.00 – 8.35
            2. hodina              8.45 – 9.20
            3. hodina              9.40 – 10.15
            4. hodina              10.25 – 11.00
            5. hodina              11.10 – 11.55

• Cambridge English Preliminary B1 a Key English Test A2

• Naši žiaci absolvovali jazykové skúšky Cambridge English Preliminary na jazykovej úrovni B1 a Cambridge English Key English Test na jazykovej úrovni A2. Väčšina žiakov sa ku príprave postavila zodpovedne a preto majú šancu, aby získali certifikát vyšších úrovní: Cambridge English B2 alebo B1.

• Cambridge English Advanced C1

• V piatok a sobotu absolvoval náš žiak Samuel Kusý jazykovú skúšku Cambridge English Advanced na jazykovej úrovni C1. Žiak sa pripravoval na skúšku jeden rok a to formou online prípravy jednu hodinu týždenne. Pripravovalo ho prípravné centrum Cambridge English Exam Prepararation Centre na ZŠ s MŠ J. Murgaša.
        • Cambridge English Proficiency C2

• Na najvyššiu možnú úroveň v ovládaní cudzieho jazyka sa v našom prípravnom centre na jazykovú skúšku Cambridge English Proficiency na jazykovej úrovni pripravovali náš žiak Michal Vanya a náš bývalý žiak Juraj Rekeň. Svoje jazykové zručnosti si boli otestovať v našej partnerskej škole International House Bratislava.
        • Cambridge English FCE B2

• Jazykovú skúšku Cambridge English First Certificate in English for Schools na jazykovej úrovni B2 zložilo 6 žiakov, ktorí sa pripravovali v našom prípravnom centre Cambridge English Exam Preparation Centre. Skúška na tejto úrovni je už náročnejšia a žiaci si mohli overiť dôslednosť svojej prípravy u nášho partnera, ktorým je International House Bratislava, ktorý je skúšobným centrom pre jazykové skúšky Cambridge English.