• CHEMICKÁ  OLYMPIÁDA - úspešná reprezentácia v okresnom kole
        • CHEMICKÁ OLYMPIÁDA - úspešná reprezentácia v okresnom kole

• 24.04.2023 21:18
        • Aj v tomto školskom roku pre žiakov, ktorých zaujali tajomstvá chémie – nádejných chemikov,  boli pripravené zaujímavé teoretické a praktické úlohy  59. ročníka chemickej olympiády. Tie preverili ich vedomosti a zručnosti zo základov chémie.
        • Úspech v KK technickej olympiády

• 12.03.2023 20:47
        • Sme veľmi radi, že v našej škole máme talentovaných a šikovných žiakov, ktorí sa zapojili do Technickej olympiády.Dňa 24.11.2022 sa naši žiaci Zoja Rábeková z 9.A a Matej Vánik z 8.A zúčastnili okresného kola Technickej olympiady v Šali a priniesli krásne prvé miesto a zároveň postúpili do krajského kola, ktoré sa konalo dňa 7.2.2023 v Topolčanoch. Aj tam našu školu reprezentovali s hrdosťou a umiestnili sa na treťom mieste.
          Žiakom srdečne gratulujeme a ďakujeme za skvelú reprezentáciu našej školy.
        • Micro:bit BBC na hodinách Techniky

• 20.05.2022 11:44
        • Programovať môže každý !
          Žiaci ôsmeho ročníka, na hodinách Techniky sa učili programovať mikropočítač Micro:bit BBC. Je to najjednoduchší a najefektívnejší vzdelávací nástroj pre digitálne zručnosti a kreativitu. Umožňuje a inšpiruje všetky deti, aby sa zapojili do digitálneho sveta, s osobitným zameraním na dievčatá a osoby zo znevýhodnených skupín.

Viac o Micro:bitoch na https://microbit.org/
        • Už tento štvrtok !

• 26.04.2022 16:20
        • Už tento štvrtok !
          Počas prvej, druhej a tretej hodiny budú môcť žiaci a zamestnanci MŠ, prvého stupňa a druhého stupňa prispieť do zbierky Deň narcisov.
          Deň narcisov je jedinečná verejno-prospešná zbierka Ligy proti rakovine. Tento rok sa koná už 26. krát.
          Na Slovensku je veľa vzácnych zbierok. Pre ľudí s rakovinou je však zbierka narcisov tá najvzácnejšia.
        • Naši žiaci sa umiestnili v TOP 25 v súťaží Energocraft

• 21.04.2022 18:47
        • Žiaci z 8.A sa zapojili do súťaže Energocraft (Yzone.sk a Slovenské elektrárne). Súťaž bola určená pre žiakov od 12 do 19 rokov, úlohou bolo postaviť v Minecrafte jeden alebo viac typov vybraných nízkouhlikových elektrárni a virtuálne pomôcť bojovať proti zmene klímy. Takéto elektrárne pomáhajú k dosiahnutiu klimatickej neutrality, ku ktorej sa do roku 2050 zaviazala Európska únia.

Do súťaže sa zapojilo celkovo 375 tímov z celého Slovenska. Tím v zložení Oliver, Sofia a Jakub sa umiestnil v TOP 25. K skvelému umiestneniu gratulujeme !