• Harmonogram prijímacieho pokračovania

Aktuálny
        termín

Poznámky

Prerušenie vyučovania v školách a školských zariadeniach

Od 16. marca do odvolania.

Odvolanie prerušenia vyučovania v školách a školských zariadeniach bude vykonané v závislosti od rozhodnutia hlavného hygienika a záverov Ústredného krízového štábu.

Prijímacie skúšky na SŠ na overenie špeciálnych schopností, zručností alebo nadania (talentové skúšky)

15. marec – 30. apríl 2020

Najskôr jeden týždeň od odvolania prerušenia vyučovania.

Uskutočnia sa v rozsahu jedného kalendárneho týždňa najskôr jeden týždeň od odvolania prerušenia vyučovania. Pre jednotlivé stredné školy konkrétne termíny určia okresné úrady, odbory školstva v sídle kraja v spolupráci s riaditeľmi škôl.

Celoslovenské testovanie žiakov 9. ročníka základných škôl

1. a 2. apríl 2020 (náhradný termín: 15. a 16. apríl 2020)

Zrušené.

Vzhľadom na zrušenie Testovania 9 bude vydané odporúčanie pre riaditeľov SŠ k úprave kritérií prijímania.

Podanie prihlášky na SŠ zo strany zákonného zástupcu

10. apríl 2020

15. máj 2020

Nie je potrebné dokladať potvrdenie o zdravotnej spôsobilosti. Pokyny dostanú zákonní zástupcovia od svojej školy.

Podanie prihlášky na SŠ zo strany riaditeľa ZŠ

20. apríl 2020

21. máj 2020

Na prihláškach na štúdium na strednej škole pre školský rok 2020/2021 (ID 056) nie je potrebné vyplniť potvrdenie o zdravotnej spôsobilosti.

Prijímacie skúšky na SŠ

11. a 14. máj 2020

Najskôr dva týždne od odvolania prerušenia vyučovania.

Konajú sa v rozsahu jedného kalendárneho týždňa najskôr dva týždne od odvolania prerušenia vyučovania. Na nenaplnený počet miest pre žiakov, ktorých možno prijať do tried prvého ročníka sa prijímacia skúška koná najskôr 23. júna 2020, najneskôr do 30. júna 2020.

31. máj 2020

Bude spresnené, ako zabezpečiť poskytovanie odporúčaní k prideleniu pedagogického asistenta poradenskými zariadeniami (elektronicky alebo iným spôsobom).

Ukončenie druhého polroka školského vyučovania

30. jún 2020

Zatiaľ sa nepredpokladá posun.

Viac na:    https://www.ucimenadialku.sk/terminy/

Ďalší harmonogram školského a akademického roka bude závisieť od epidemiologického vývoja a od rozhodnutia Ústredného krízového štábu. Verejnosť bude priebežne informovaná prostredníctvom webstránky ministerstva školstva a médií.