• Konferencia pre učiteľov anglického jazyka s medzinárodnou účasťou

• 20.02.2022 17:56
      • Dňa 12.02.2022 sa uskutočnila konferencia pre učiteľov anglického jazyka. Hlavnou prednášajúcou bola Olha Madylus - autorka mnohých materiálov pre učiteľov anglického jazyka, konzultantka, školiteľka učiteľov - pôsobí v Londýne, spolupracuje s Cambridge University Press a pracuje pre také významné organizácie ako British Council a ministerstvá školstva v celosvetovom rozmere.

• Okrem nej boli prednášajúcimi odborníci na učenie anglického jazyka: Aran Keaton, Matthew MacGeever, Nick Worth, Pete Easton, Jerome Bailey, Zuzana Teplická a iní. Organizovanie konferencie je veľmi dobre prepracované, naši učitelia Ľubomír Čagánek a Magdaléna Civáňová si mohli vybrať témy, ktoré ich najviac oslovili a mohli sa priamo zapájať do diskusií a aktivít. V rámci jednej témy bolo maximálne 20 účastníkov, takže celkovo asi 100 účastníkov bolo rozdelených do menších miestností.

Pánovi učiteľovi Čagánekovi sa najviac páčila téma implementovania ICT do vyučovania s prednášateľkou Zuzanou Teplickou a seminár s prednášajúcim Peatom Eastonom, kde si mohli účastníci rozobrať otázky učenia výslovnosti. V neposlednom rade je pre neho veľmi dôležité, že sa vytvorili nové vzťahy a kontakty s ľuďmi aktívne sa venujúcimi učeniu anglického jazyka. Pre pani učiteľku Magdalénu Civáňovú bolo veľkým pozitívom aktívne zapájanie učiteľov do diskusií, čo nám umožnilo vyskúšať si nové postupy a aktivity a zároveň sme si medzi sebou vymenili svojej doterajšie skúsenosti. Konferenciu hodnotí pozitívne, nakoľko nadobudnuté poznatky aktívne využije pri učení anglického jazyka.

Organizátorom podujatia bol partner našej školy International House v Bratislave, čo je najväčšia súkromná jazyková škola na Slovensku. Táto škola je súčasťou medzinárodnej siete jazykových škôl International House World Organisation, čo je zárukou jej vysokej kvality. Vďaka partnerstvu našej školy sme mali účasť zabezpečenú bezplatne.  Naši dvaja učitelia sa na konferencii zúčastnili vo svojom voľnom čase.

.