• Slávnostné odovzdávanie jazykových certifikátov

• 30.10.2019 18:12
      • V posledný deň pred jesennými prázdninami sa na našej škole uskutočnilo príjemné slávnostné odovzdávanie Cambridge English certifikátov. Žiaci našej školy absolvovali jazykové skúšky Cambridge English v priestoroch British Council v Bratislave.
      • Dvaja žiaci absolvovali skúšku na úrovni A1 a traja na úrovni A2 SERR. (SERR: Spoločný európsky referenčný rámec pre jazykové znalosti) Žiaci boli s výsledkami veľmi spokojní, traja žiaci ju zvládli so stopercentnou úspešnosťou a dvaja iba s menšími chybami. V súčasnosti sa už žiaci pripravujú na absolvovanie skúšok na úrovni B1 SERR.

Odovzdávania sa zúčastnili aj rodičia, ktorí vyjadrili spokojnosť s danou aktivitou. Po príhovoroch pána riaditeľa PhDr. Rudolfa Kuklovského a Mgr. Ľubomíra Čagáneka si žiaci prevzali certifikáty, ktoré majú medzinárodnú platnosť. V rámci akcie sa žiaci i rodičia zoznámili s British Council, výhodami Cambridgeských skúšok. Potrebné informácie bude možnosť nájsť aj na novej webovej stránke predmetovej komisie cudzích jazykov, ktorá sa spustí čoskoro. (www.cjmurgasa.sk)

Naša škola je už dva roky partnerom medzinárodnej vzdelávacej organizácie British Council v rámci partnerského programu Addvantage. Táto spolupráca je prospešná pre žiakov, učiteľov i samotnú školu. Podrobnejšie informácie je možné nájsť na www.britishcouncil.sk, kde je uvedená  i naša škola medzi prestížnymi školami venujúcimi sa jazykovému vzdelávaniu v rámci programu Addvantage.

Fotoalbum:

Foto: Jakub Porubský VIII.A