• Posledný Cambridge s novým rekordom

• 28.06.2023 15:37
      • Dňa 28.06.2023 štyria žiaci a jedna žiačka absolvovali jazykovú skúšku Cambridge English Key English Test na jazykovej úrovni A2. Výnimočnosť tejto skúšky bola tento rok v tom, že ju absolvovali aj žiaci z prvého stupňa a to Roman Pribula, žiak iba tretieho ročníka a Kristian Baťka, žiak štvrtého ročníka. Ak by sa im úspešne podarilo absolvovať túto skúšku, znova by sa posunuli hranice možností nášho prípravného centra Cambridge English Preparation Centre.
      • Ukázalo sa, že talentovaní žiaci takýchto nižších ročníkov sa dokážu pripraviť aj na náročnejšiu skúšku z anglického jazyka. Po úspešnom absolvovaní by sa im otvorila cesta k najvyšším úrovniam už počas štúdia na základnej škole. Žiakov treba usmerňovať a prípadne doplniť ich poznatky v jazykových zručnostiach, v ktorých majú najväčšie problémy. Pri takomto systematickom vedení sa ich šance ovládať anglický jazyk na profesionálnej úrovni počas základnej školy rapídne zvyšujú. Potrebná je ich vytrvalosť a pokračovanie v príprave na následnú úroveň podľa CEFR (Common European Framework of Reference for Languages).

Žiaci na fotografii zľava: Kristian Baťka, Sebastian Laurenčík, Samuel Szalay, Roman Pribula a Hana Zadrabajová