• Cambridge English Advanced C1

• 16.06.2024 06:46
      • V piatok a sobotu absolvoval náš žiak Samuel Kusý jazykovú skúšku Cambridge English Advanced na jazykovej úrovni C1. Žiak sa pripravoval na skúšku jeden rok a to formou online prípravy jednu hodinu týždenne. Pripravovalo ho prípravné centrum Cambridge English Exam Prepararation Centre na ZŠ s MŠ J. Murgaša.
      • Na prípravu pre žiakov slúžia aj konverzačné kurzy TalkTalk s lektorom, ktorého rodným jazykom jazykom je anglický jazyk. Samuel mal možnosť komunikovať s rodeným angličanom a zvýšiť si tak úroveň jazykovej zručnosť rozprávania. Ďalšia zručnosť, ktorá bola rozvíjaná vo zvýšenej miere bola zručnosť písania. Samuel na skúške písal esej a referát (review). Poslednými časťami skúšky, na kotré sme sa zameriavali v príprave boli jazykové zručnosti čítanie a počúvanie. Samuel takmer všetky videá a internetový obsah vníma v anglickom jazyku, takže tieto časti podľa neho neboli pre neho veľkým problémom. Ústna časť skúšky sa opravuje priamo na mieste, kde sú v komisii dvaja skúšajúci, minimálne jeden z nich je native (rodený anglicky hovoriaci).

Po skúške si žiaci môžu urobiť radosť v MacDonalde a doplnia si energiu po náročnej skúške.

Na fotke je Samuel s lektorom Markom pri odovzdávaní certifikátu o absolvovaní konverzačného kurzu TalkTalk.