• Spolu múdrejší 2

• 07.10.2021 19:34
      • Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky z rozpočtu na rok 2021 vyčlenilo finančné prostriedky na rozvojový projekt „Spolu múdrejší 2“, do ktorého sa zapojila aj naša škola.
      • Program Spolu múdrejší 2 je určený na podporu škôl, ktoré budú prostredníctvom kvalitného a dostupného doučovania svojich žiakov, ohrozených školským neúspechom, alebo žiakom, ktorí potrebujú pomoc s učivom, vytvárať podmienky na zlepšovanie ich vedomostí a zručností v mimoškolských hodinách v stanovenom rozsahu. Cieľom výzvy je podporiť projekty zamerané na vyrovnávanie rozdielov vo vedomostiach, zručnostiach a spôsobilostiach žiakov, ako aj na elimináciu rizika opakovania ročníkov a predčasného ukončenia vzdelávania žiakov. Prostredníctvom naplnenia tohto čiastkového cieľa sa zabezpečí naplnenie hlavného cieľa reformy, ktorým je zmierňovanie dopadov pandémie vo vzdelávaní na základných školách ako aj zmiernenie negatívneho dopadu pandémie na ďalšie vzdelávanie žiakov.

V čase mimo vyučovania ponúkame deťom:

• doučovacie aktivity zamerané na odbornú pomoc pri nadobúdaní, upevňovaní a zvyšovaní ich existujúcej vedomostnej úrovne,
        • priateľské, motivačné prostredie na vyrovnanie sa s možnými vzdelávacími nedostatkami,
        • priestor, aby sa
        • zaostávanie vo vzdelávacích výsledkoch nestalo trvalou realitou,
        • spoločným úsilím tento hendikep dokázal postupne zmazať,
        • elimináciu dopadov prehĺbenia hrozby školského neúspechu,
        • kvalifikované  pedagogické vedenie projektu.

Projekt sa bude realizovať v priebehu mesiacov október až december 2021 a zapojili sa do neho žiaci 1.stupňa a jeden vyučujúci. Realizuje sa v predmetoch slovenský jazyk a literatúra a matematika.

Žiaci, ktorí sa do projektu zapojili, sa formou doučovania venujú tým častiam učiva, v ktorých z rôznych dôvodov majú nejaké problémy a potrebujú učivo dobehnúť.

Veríme, že doučovanie týmto žiakom pomôže zlepšiť si vzdelávacie výsledky v škole.

Mgr. N. Lacková,  koordinátor projektu

Na stiahnutie: