• Úspech na olympiáde zo slovenského jazyka a literatúry

• 14.02.2023 10:27
      • Olympiáda zo slovenského jazyka a literatúry (OSJL) je jednou z foriem dobrovoľnej záujmovej činnosti žiakov základných a stredných škôl, je organizovaná ako postupová súťaž a je vyhlasovaná každoročne. Jej cieľom je prehĺbiť, rozširovať a upevňovať komunikačné zručnosti žiakov základných a stredných škôl v slovenskom jazyku, rozširovať záujem žiakov o sebavzdelávanie a samostatnú tvorivú činnosť a zvýšiť záujem o slovenský jazyk a literatúru.

• Našu školu dňa 10. 11. 2022 na okresnom kole Olympiády zo slovenského jazyka a literatúry, ktorá sa konala na ZŠ Hollého V Šali, reprezentovala žiačka 9.A triedy, Soňa Slamková.  Úspešne zvládla vedomostný test, transformáciu textu a rečnícky prejav. Spomedzi deviatich žiakov škôl okresu Šaľa a  len štyroch úspešných riešiteľov olympiády sa umiestnila na jedinečnom 1. mieste.

Víťazstvom v okresnom kole si vybojovala účasť na krajskom kole OSJL, ktoré sa uskutočnilo 10. 2. 2023 v Nitre.  Soničkina  dôsledná a zodpovedná príprava priniesla vytúžené ovocie v podobe krásneho 2. miesta.  Všestranne nadanej žiačke srdečne blahoželáme, ďakujeme za vynikajúcu reprezentáciu našej školy a prajeme veľa ďalších študijných úspechov.