• Informácie k nástupu do MŠ 2.9.2020

• 26.08.2020 08:53
      • Prevádzka MŠ je od 6,30 – 16,30 hod. Deti do MŠ treba priniesť do 8,00 hod. Nenechávajte si príchod na poslednú chvíľu , nakoľko treba dodržiavať opatrenia , musíte si urobiť časovú rezervu na vyplnenie jednotlivých prehlásení.
        • Z dôvodu nariadenia MŠVVaŠ SR Vás prosíme , aby ste dodržiavali nasledovné usmernenenia:
        •  Dodržiavanie hygienicko–epidemiologických opatrení pri privádzaní dieťaťa do materskej školy, počas pobytu v šatňovom/vstupnom priestore materskej školy a pri odvádzaní dieťaťa z materskej školy v zmysle aktuálnych opatrení Úradu verejného zdravotníctva SR (nosenie rúšok, dodržiavanie odstupov, dezinfekcia rúk).
        •  Dodržiavať pokyny riaditeľa materskej školy, ktoré upravujú podmienky konkrétnej materskej školy na obdobie školského roku 2020/2021.
        • Odovzdávať dieťa výhradne zamestnancovi materskej školy.
        • Predkladať pri prvom nástupe dieťa do materskej školy čestné prehlásenie ( alebo po každom prerušení dochádzky dieťa do materskej školy v trvaní viac ako tri dni predkladá písomné vyhlásenie o tom, že dieťa neprejavuje príznaky prenosného ochorenia a nemá nariadené karanténne opatrenie ( Tlačivá na vyplnenie dostanete ráno pri vstupe do mš a od pani učiteliek.)
        •  Rešpektujte pravidlá nosenia hračiek a iného materiálu alebo pomôcok z domáceho prostredia do materskej školy, stanovené riaditeľom materskej školy.
        • Celkový čas zdržiavania sa osôb sprevádzajúcich deti do materskej školy vo vonkajších a vnútorných priestoroch materskej školy sa  obmedzuje na nevyhnutné minimum. Dieťa môže sprevádzať vždy len jeden zákonný zástupca.
        •  Sprevádzajúca osoba sa v interiérových priestoroch materskej školy pohybuje vždy v rúšku resp. v súlade s aktuálnymi hygienicko – epidemiologickými nariadeniami, a to hlavne za účelom odovzdania a vyzdvihnutia dieťaťa.
        • Sprevádzajúca osoba zabezpečí umiestnenie rezervného rúška svojho dieťaťa do jeho skrinky alebo na miesto na to určené zamestnancom materskej školy.
        •  V prípade, že u dieťaťa je podozrenie alebo potvrdené ochorenie na COVID19, bezodkladne o tejto situácii informuje príslušného vyučujúceho a riaditeľa školy. Povinnosťou zákonného zástupcu je aj bezodkladne nahlásenie karantény, ak bola dieťaťu nariadená lekárom všeobecnej zdravotnej starostlivosti pre deti a dorast alebo miestne príslušným regionálnym hygienikom. Za týchto podmienok je dieťa zo školy vylúčené.
        • Dochádzka do materskej školy je umožnená len deťom z rodín, ktoré nie sú v karanténe!!!