• Informácie k nástupu do MŠ 2.9.2021

• 30.08.2021 23:13
      • Oznamujeme rodičom,  že nový školský rok sa začína 2.9. 2021 vo štvrtok. Prevádzka MŠ je od 6,30 – 16,30 hod. Deti do MŠ treba priniesť do 8,00 hod.

• Nenechávajte si príchod na poslednú chvíľu , nakoľko treba dodržiavať opatrenia , musíte si urobiť časovú rezervu na vyplnenie vyhlásení a presunu detí do tried. Ak dieťa z nejakých dôvodov do materskej školy nenastúpi, treba ho telefonicky odhlásiť do 7,30hod.

Tel. kontakt do MŠ 0317703998

• Deti, ktoré už navštevovali našu  materskú školu  pokračujú naďalej v triedach podľa vyvesených zoznamov.
        • Rodičia novoprijatých detí sa riadia pokynmi triednych učiteliek.
        • Zmeny, ktoré nastali v súvislosti  s povinným predškolským  vzdelávaním budú najbližších dňoch odkomunikované .
        •  Pri prvom  nástupe detí do  materskej  školy ,  bude potrebné odovzdať  vyhlásenie o bezpríznakovosti.
        • Tlačivo bude k dispozícii aj pri vstupe do MŠ.
        •  Ďalšiu potrebnú dokumentáciu budeme riešiť  na schôdzkach ZRŠ.

Nikto s príznakmi infekcie dýchacích ciest, ktoré by mohli zodpovedať známym príznakom COVID-19 (zvýšená telesná teplota, kašeľ, zvracanie, kožná vyrážka, hnačky, náhla strata chuti a čuchu, iný príznak akútnej infekcie dýchacích ciest), ako aj inej infekčnej choroby nesmie vstúpiť do priestorov školy!

Pri výskyte týchto príznakov je potrebné telefonicky kontaktovať všeobecného lekára pre deti a dorast. V prípade, že zdravotný stav nevyžaduje komunikáciu s lekárom, pri opätovnom nástupe dieťaťa do školy sa dieťa preukáže vyhlásením o bezinfekčnosti podpísaným zákonným zástupcom.

Naďalej je nutné dodržiavať všetky protiepidemiologické opatrenia

• dezinfekcia rúk,
        • dodržiavať 2m odstup
        • vstup zákonných zástupcov do areálu školy a šatne s rúškom,
        • v šatni sa zdržuje max. 1zákonný zástupca , 1 dieťa

Celkový čas zdržiavania sa osôb sprevádzajúcich deti do materskej školy vo vonkajších a vnútorných priestoroch materskej školy sa  obmedzuje na nevyhnutné minimum. Dieťa môže sprevádzať vždy len jeden zákonný zástupca

Sprevádzajúca osoba sa v interiérových priestoroch materskej školy pohybuje vždy v rúšku resp. v súlade s aktuálnymi hygienicko – epidemiologickými nariadeniami, a to hlavne za účelom odovzdania a vyzdvihnutia dieťaťa.

Dieťa má rúško v skrinke, počas pobytu v materskej škole rúško nemá !

Ďakujeme za porozumenie, trpezlivosť  a prajeme všetkým pevné zdravie, Dúfame, že tento školský rok  bude viac štandardný,  ako ten predošlý.