• Školský časopis - Murgaško

• 12.12.2019 10:20
      • Editovanie školského časopisu má na škole svoju tradíciu, ktorá bola po istej časovej odmlke opätovne obnovená. Školský časopis predstavuje originálnu informačnú platformu prostredníctvom ktorej sa škola usiluje prezentovať fragmenty zo svojho života. Časopis je redigovaný samotnými žiakmi za odbornej pomoci pedagogického personálu, s perspektívou dať priestor na využitie skúseností „profesionálov“ z oblasti žurnalistiky, prípadne masmediálnej komunikácie.
      • Bez vytvorenia dostatočne podnetného zázemia (materiálno-technického, personálneho, finančného) pre jeho činnosť, by sa jeho redigovanie, tvorba, editovanie a distribúcia nedali realizovať.  Časopis je dostupný v dvoch primárnych mutáciách, printovej, kde je jeho distribúcia zabezpečovaná v rámci školy, do tried, zborovní, na pracoviská jednotlivých útvarov a úsekov, resp. v elektronickej, keď každé konkrétne číslo je zverejňované na webovom sídle školy. Časopis disponuje moderným, farebným vizuálom a obsahovou kvalitou.

Časopis na stiahnutie:

Murgaško - 5. číslo Murgasko_-_5._cislo.pdf