• Slovensko

• 17.05.2020 11:35
      • Milí rodičia,milé deti!
        ,,Každý z vás má svoje meno. Mená sú napísané v kalendári a v deň, keď je tam napísané vaše meno, máte sviatok. Oslavujete meniny. V niektoré dni oslavujete aj narodeniny. Dokonca sa môže stať, že v ten istý deň ako meniny oslavujete aj narodeniny.
      • Počas zimných prázdnin,1. januára, mala sviatok naša krajina. V ten deň vznikla a dostala aj meno. Viete, ako sa volá naša krajina? Správne: „Slovenská republika (ukážte deťom mapu Slovenskej republiky). Niekedy sa používa aj názov Slovensko. Tak, ako existuje veľa mien ľudí, existuje aj veľa mien krajín. Aké krajiny poznáte? V akých ste boli s rodičmi na dovolenke, na nákupoch? Čo myslíte, podľa čoho rozoznávame krajiny? Ako vieme, že nie sme na Slovensku, ale v zahraničí?Ktoré krajiny ste na navštívili počas dovoleniek? Porozprávajte sa o tom !
        Počas oslavy menín býva všetko vyzdobené a oslávenec dostáva darčeky. Rovnako bolo vyzdobené Slovensko. „Vie niekto, ako bolo vyzdobené? (Na budovách boli vyvesené zástavy). Čo keby sme si takto vyzdobili vaše mesto ,ktoré si postavíte  z lega.? Z lega si môžete poskladať aj zástavy .Mohli by ste si urobiť tiež pozdrav k narodeninám a pozdrav z  dovolenky na Slovensku. Môžeme si vyfarbiť zástavy, namaľovať slávnostný ohňostroj.“Vyhľadajte si s  deťmi slovenskú zástavu, spoločne ju opíšte. Vyzvite deti, aby povedali, kde ju už videli – na budovách v meste, v televízii, u športových fanúšikov a pod..

NAŠA KRAJINA JE SÍCE ROZLOHOU NEVEĽKÁ, ALE KRÁSNÁ! MÁME TU VŠETKO-POLIA, LÚKY, LESY, MESTÁ, DEDINY, ALE AJ TO NAJCENEJŠIE-SVOJ DOMOV. MÁME TU AJ KRÁSNÉ SLOVENSKÉ KROJE, AJ SLOVENSKÉHO HRDINU-JÁNOŠÍKA!

O TOM AKÍ SME HRDÍ NA TO, ŽE SME SLOVÁCI  SI MÔŽETE VYPOČUŤ PESNIČKU A MÔŽETE SA JU AJ NAUČIŤ!

POPROSTE RODIČOV NECH VÁM PREČÍTAJÚ AJ BÁSNE O NAŠEJ DOMOVINE A PREČÍTAJTE SI AJ MAĽOVANÉ ČÍTANIE!

Na záver hymna a pesnička: