• GEOGRAFICKÁ OLYMPIÁDA - úspešná reprezentácia v okresnom kole

• Na našej škole uskutočnil 51.ročník okresného kola GO. Zúčastnilo sa ho 76 žiakov z 12 škôl, ktorí súťažili v troch kategóriách G (5.ročník), F (6.-7.ročník) a E (8.- 9.ročník), súťažilo sa v monotematicko - teoretickej  časti bez použitia atlasu, praktickej časti s atlasom a v časti miestna krajina si žiaci preverili vedomosti a zručnosti o našom okrese.
        • Minihádzaná

• Dňa 26.4.2023 sa žiačky našej školy , ktoré navštevujú krúžok Minihádzanej zúčastnili turnaja základných škôl v rámci Nitrianskeho kraja.

• ČAS PREMIEN  - interaktívna prednáška
          • ČAS PREMIEN - interaktívna prednáška

• V pondelok 24.4. sa uskutočnila pre žiakov 7.ročníka interaktívna prednáška " Čas premien ". Cieľom bolo prostredníctvom besied a prezentácií poskytnúť žiakom potrebné informácie o dospievaní, o fyzických a psychických zmenách počas dospievania, ako aj poznatky o hygiene a reprodukčnom zdraví. Aktivitu realizovala kvalifikovaná lektorka zo spoločnosti  MP Education.
        • CHEMICKÁ  OLYMPIÁDA - úspešná reprezentácia v okresnom kole
          • CHEMICKÁ OLYMPIÁDA - úspešná reprezentácia v okresnom kole

• Aj v tomto školskom roku pre žiakov, ktorých zaujali tajomstvá chémie – nádejných chemikov,  boli pripravené zaujímavé teoretické a praktické úlohy  59. ročníka chemickej olympiády. Tie preverili ich vedomosti a zručnosti zo základov chémie.
        • Zápis detí do materskej školy pre školský rok 2023/2024

• V zmysle § 59 ods. 3, § 150 ods. 8 zákona č. 245/2008 Z. z. o výchove a vzdelávaní (školský zákon) a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov, vyhlášky MŠVVaŠ SR č. 541/2021 Z. z. o materskej škole, riaditeľ ZŠ s MŠ Jozefa Murgaša, Horná 22, Šaľa po dohode so zriaďovateľom, Mestom Šaľa, vyhlasuje kritériá a termín podávania Žiadosti o prijatie dieťaťa na predprimárne vzdelávanie do materskej školy (ďalej len „MŠ“) pre školský rok 2023/2024.

• Celoslovenské kolo Pytagoriády.

• Dvaja naši žiaci: Natan Geday zo 6.A a Michal Vanya zo 7. A sa prebojovali  až                          do celoslovenského kola Pytagoriády, čím sa zaradili medzi 15 najlepších súťažiacich
            vo svojej kategórii. Blahoželáme a 24. mája držíme palce :-)
        • PYTAGORIÁDA - okresné kolo - kategória P8

• Dvaja z našich šikovných siedmakov súťažili aj vo vyššej kategórii spolu s ôsmakmi a obaja sa stali úspešnými riešiteľmi. Samuel Szabo získal 4. miesto a Damián Dominik Száraz 5. miesto. Blahoželáme :-)
        • PYTAGORIÁDA - okresné kolo - kategória P7

• Naši šikovní siedmaci v okresnom kole Pytagoriády takmer nedali šancu žiakom z iných škôl. Všetci 7 žiaci sa stali úspešnými riešiteľmi a obsadili popredné miesta.
            1. miesto patrí Michalovi Vanyovi, 2. miesto obsadil Damián Száraz, 4. bol Jakub Urbán5. miesto získal Samuel Szabo, 6. miesto - Samuel Kusý, 9. miesto - Likáš Miškovič,  11. miesto - Olivér Szabó. Blahoželáme a ďakujeme za vzornú reprezentáciu školy :-)
        • PYTAGORIÁDA - okresné kolo - kategória P6

• Blahoželáme úspešným riešiteľom okresného kola Pytagoriády. Naši šiestaci získali výborné umiestnenie: Nathan Geday obsadil 1. miesto. Hneď za ním na 2. mieste je Michaela Zaprelová. Emma Ferenceiová získala 5. miesto.
        • PYTAGORIÁDA - okresné kolo - kategória P5

• Aj v tejto kategórii v okresnom kole Pytagoriády naši žiaci si vybojovali výborné umiestenenie. Matúš Babinec obsadil 1. miesto, Adam Oláh 2. miesto a Matúš Molota získal Matúš Molota. Všetci sú žiakmi 5. A triedy. Blahoželáme
        • MATEMATICKÁ OLYMPIÁDA - domáce  kolo -  8. ročník
          • MATEMATICKÁ OLYMPIÁDA - domáce kolo - 8. ročník

• Náročné úlohy domáceho kola Matematickej olympiády sa v 8. ročníku podarilo vyriešiť Eme Timár a Martinovi Stachovi. Keďže baja získali rovnaký počet bodov, delia sa o prvé miesto a spoločne  postúpili do okresného kola. Balhoželáme :-)
        • MATEMATICKÁ OLYMPIÁDA - domáce   kolo -  7. ročník
          • MATEMATICKÁ OLYMPIÁDA - domáce kolo - 7. ročník

• V domácom kole Matemtickej olympiády v 7. ročníku uspelo až 7 žiakov.
            Všetky úlohy na plný počet bodov sa podarilo vyriešiť až 4 žiakom, ktorí sa delia o 1. miesto.
            Do okresného kola postúpili všetcii úspešní riešitelia.
            Ich mená a poradia sú uvedené nižšie.
        • MATEMATICKÁ OLYMPIÁDA -domáce   kolo -  6. ročník
          • MATEMATICKÁ OLYMPIÁDA -domáce kolo - 6. ročník

• Blahoželáme všetkým úspešným riešiteľom domáceho kola Matematickej olympiády pre 6. ročník. Všetkých šesť úspešných riešiteľov postúpilo do okresného kola. Mená a poradie žiakov sú uvedené nižšie.
        • Deň zeme

• Deň zeme je deň, ktorý nám dáva skvelú  príležitosť porozprávať sa s deťmi o životnom prostredí a veciach, ktoré môžeme osobne urobiť aj mimo tohto dňa  a pomôcť našej planéte. Je dôležité si pripomínať , že Zem je jedinečná  a mali by sme sa o ňu starať.

• Okresné kolo fyzikálnej olympiády

• 15.3.2023 sa na našej škole uskutočnilo okresné kolo 64.ročníka fyzikálnej olympiády, na ktorom sa zúčastnili aj naši ôsmaci a deviataci – úspešní riešitelia domáceho kola. Napriek náročným úlohám, ktoré „lúskali“ štyri hodiny, dosiahli krásne úspechy:

• Úspech na súťaži Čo vieš o hviezdach!

• 7.3.2023 sa v kultúrnom stredisku Večierka v Šali uskutočnilo okresné kolo vedomostnej súťaže Čo vieš o hviezdach, ktorú organizuje Slovenská ústredná hvezdáreň v Hurbanove. Zúčastnili sa jej aj naši žiaci, ktorí sa v 1.kategórii umiestnili následovne: