• Michal Vanya má C1

• S radosťou vám oznamusjeme, že žiak Michal Vanya, ešte ako žiak 7.A, úspešne absolvoval medzinárodne platnú jazykovú skúšku Cambridge English Advance na jazykovej úrovni C1. Je to prvý žiak našej školy, ktorý získal túto úroveň už v siedmom ročníku. Na jazykovú skúšku sa pripravoval v prípravnom centre Cambridge English Exam Preparation Centre, ktoré sídli na našej škole.
        • Najúspešnejší žiaci v okrese Šaľa

• Vo štvrtok 15.6.2023 sa v kongresovej sále na MsÚ v Šali uskutočnilo slávnostné vyhodnotenie najúspešnejších žiakov ZŠ a SŠ v okrese Šaľa v školskom roku 2022/2023.

Ocenení boli žiaci, ktorí sa umiestnili na popredných miestach v rôznych predmetových olympiádach a postupových súťažiach, ktoré sa organizovali na celoslovenskej úrovni. Prevzali si malú pozornosť a diplom za svoju šikovnosť.

Z našej školy  oceneným najúspešnejším žiakom gratulujeme, ďakujeme za vzornú reprezentáciu školy a želáme veľa úspechov v ďalšom období. Takisto ďakujeme vyučujúcim, ktorí žiakov na súťaže pripravovali.

• KLOKAN - medzinárodná matematická súťaž - výsledky

• Obľúbenej medzInárodnej matematickej súťaže sa tento školský rok zúčastnilo 61 našich žiakov. Z nich 17 - ti sa stali úspešnými riešiteľmi a umiestnili na popredných miestach, pričom získali  3., 4., 6.  aj 9. miesto.  V jednotlivých kategóriách súťažilo  od 1 838 do 4 965 žiakov.
            Súťažiaci mohli riešiť test klasickou papierovou formou alebo online.
            Foto našich "KLOKANOV" a podrobné výsledky našich úpešných riešiteľov:

• Školská olympiáda v atletike žiakov

• Dňa 27.6.2023 sa konala na škole Atletická olympiáda žiakov.
            Súťažilo sa v dvoch kategóriách  : 1. kategória -  žiaci 5. a 6. ročníka a 2. kategória -  žiaci 7. a 8. ročníka.
            Žiaci súťažili v disciplínach : 60m., 800m, skok do diaľky, skok do výšky, hod vortexom, štafetový beh.

• Plavecký výcvik

• V dňoch 19 – 21.6.2023 sa žiaci 5. ročníka zúčastnili Plaveckého výcviku v AVA Thermalparku V Diakovciach. Fotografie z plaveckého výcviku si môžete pozrieť tu ->

• Zber papiera

• Ako zvyčajne aj tento rok sa žiaci a žiačky našej školy podieľali na ochrane životného prostredia prostredníctvom zberu papiera. A boli veľmi úspešní, lebo sa im podarilo zachrániť 99 stromov. Za každých 60 kg vyzberaného papiera sa zachráni jeden strom. Na prvom stupni žiaci zachránili 65 stromov a na druhom 33 stromov.