• PYTAGORIÁDA - celoslovenské kolo

• 31.05.2023 17:18
      • Fantastický úspech na celoslovenskom kole Pytagoriády dosiahli obaja naši šikovní matematici, ktorým sa podarilo prebojovať medzi 15 najrýchlejších počtárov na Slovensku. Michal Vanya (7.A) a Natan Geday (6.A) sa zhodne umiestnili na 6. mieste, každý v svojej kategórii. Blahoželáme a ďakujeme za vzornú reprezentáciu školy aj nášho mesta.
      • Na celoštátnom kole súťažiaci v  každá kategórii riešia v rámci 60 minút 20 neľahkých úloh. Každá úloha skrývala aj niekoľko "chytákov" a často bolo treba veľa manuálne počítať - samozrejme bez kalkulačky. V prípade, že má súťažiaci minimálne 12 príkladov správne, za každé 3 ušetrené minúty získava 1 bod navyše. Rýchlosť počítania je na  PYTAGORIÁDE dôležitým faktorom úspechu, a preto napätá atmosféra na súťaži by sa naozaj dala krájať.

Natan prekvapil naozaj vysokým počtom správne vypočítaných úloh a to až 17 z 20.

Michal bol vo svojej kategórii jednoznačne najrýchlejší a oproti víťazovi stratil len dva  body.

Dúfame, že úspech obidvoch našich matematikov motivoval a budúci rok sa im opäť podarí prebojovať sa až do najvyššieho kola PYTAGORIÁDY.