• GEOGRAFICKÁ OLYMPIÁDA - úspešná reprezentácia v okresnom kole

• 11.04.2024 19:05
      • Naši žiaci opäť úspešní v okresnom kole Geografickej olympiády !
        Jej v poradí už 52.ročník sa konal na pôde našej školy. Zúčastnilo sa ho 46 žiakov z 10 škôl, ktorí súťažili v troch kategóriách G (5.ročník), F (6.-7.ročník) a E (8.- 9.ročník), súťažilo sa v monotematicko - teoretickej  časti bez použitia atlasu, praktickej časti s atlasom a v časti miestna krajina si žiaci preverili vedomosti a zručnosti o našom okrese.

Úspešní riešitelia okresného kola Geografickej olympiády:

V kategórii E sa z 12 účastníkov naši žiaci umiestnili nasledovne:

2. miesto, Jakub Urbán, 8. A  a postup do krajského kola

4. miesto, Michal Vanya, 8. A

Odbornú prípravu zabezpečila p. uč. Mgr. Miriam Durdiaková

V kategórii F sa zo 17 účastníkov umiestnili naši žiaci nasledovne:

1.miesto, Jakub Lacko, 7.B a postup do krajského kola (odbornú prípravu zabezpečil p. uč. Mgr. Patrik Braník)

3. miesto, Matej Suchý, 7.A a postup do krajského kola (odbornú prípravu zabezpečila p. uč. Mgr. Elena Iviczeová)

V kategórii G sa zo 17 účastníkov naši žiaci umiestnili nasledovne:

1. miesto, Dominik Lipiak, 5. A (odbornú prípravu zabezpečil p. uč. Mgr. Branislav Okruhlica)

Žiakom gratulujeme a ďakujeme za vzornú reprezentáciu našej školy.  Zároveň želáme veľa úspechov v krajskom kole, ktoré sa uskutoční v Zlatých Moravciach.